Úvod » komentáře k utkání

Tak jak se to odehrálo.

Utkání : Oloví – Bukovany

Dne: 20. 8. 2017 15:00 hodin, hřiště Oloví

Počasí: bez deště, střídavě zataženo, sluníčko

Příchod:

do 14:00 hodin                 1. Hofman Jakub (SZ)

2.  Gőssl Vilém (Ú)

3.  Trávníček Petr (Z, O)

4.  Doboš Lukáš (O)

5.  Rak Marek (B)

6.  Novák Lukáš (Ú)

7.  Reger Daniel (Z)

8.  Gőssl Marek (O)

po 14:00 hodině               9.    Svitič Lukáš

10.  Erps Maxim

11.  Peleška Tomáš

12.  Zicha Karel

Sestava:  Rak (brankář), Gőssl M. (LO), Erps (SO), Peleška (S), Doboš (PO), Svitič (LZ), Trávníček (SZ, K), Hofman (SZ), Reger (PZ), Novák (LÚ), Gőssl V. (PÚ – střídání 46. minuta Zicha)

Výsledek: 3:3 (1:1), prohra na penalty 1:3

Průběh utkání:

1 poločas:

Ze začátku jasně dominoval Baník Bukovany, který byl na balonu a vypracoval si několik slibných šancí, ze kterých se mu ale nedařilo skórovat. Oloví asi po dvaceti minutách vyrovnalo hru, kdy přežilo několik standardních situací, zejména volných kopů z hranice 20 metrů. Dokonce z jednoho protiútoku šlo v 25 minutě díky Regerovi do vedení. I po vstřelení gólu měl více ze hry tým hostů, který měl větší držení míče, kdy Olovský celek hrozil spíše z protiútoků. V první půli se blýskl několika zákroky i domácí brankář Rak, který  držel skóre 1:0 až do standartní situace a to volného kopu ze vzdálenosti asi 18 metrů, ze kterého v 45. minutě skóroval hráč Baníku Bukovany. Škoda, že Olovský mančaft, dával díky častým faulům možnost zahrávání standardek hostujícímu týmu, kdy v první půli kopal celek Bukovan asi 5 volných kopů z nebezpečné vzdálenosti. Do kabin se o půli tedy šlo za stavu 1:1.

2: poločas:

Olovské mužstvo zase zaspalo začátek druhé půle, kdy Bukovanský tým hrozil hned od začátku druhé půle, kdy opět Olovský tým postupně vyrovnal hru a i přes větší držení míče soupeřem šel z jednoho z dalších protiútoků do vedení a to po pěkné kombinaci, kdy k zakončení se dostal Hofman, který překonal v 69. minutě brankáře hostí a Oloví tak šlo do vedení 2:1. Olovský tým však nedokázal zastavit hráče na půlce i za cenu taktických faulů, kdy záložníci hostů se s míčem dostávali před šestnáctku, kde byli v několika případech zbytečně faulováni a dávali tak hostům možnost zahrávat několik volných kopů z nebezpečné vzdálenosti. Hosté však nedokázali z těchto kopů udeřit. Zato oloví opět po pěkném protiútoku, kdy zakončoval Svitič, jehož zákrok ještě brankář vyrazil k domácímu hráči Hofmanovi a ten technickou střelou překonal jak brankáře, tak několik bránících hráčů. Oloví tak šlo v 78. minutě do dvougólového náskoku 3:1. Olovský celek se však neponaučil a dále zbytečně fauloval, kdy nabídl několik standardních situací hostům a mimo v 87. minutě pokutový kop, který hráč hostujícího týmu proměnil a snížil tak stav na 3:2. V 90 minutě pak hostující tým zahrával v utkání snad 12 standartní situaci, kterou dokázal využít a vstřelit gól na konečných 3:3.

Ještě bych se vrátil k druhé půli, kdy kapitán hosti si přišlápl v 64. minutě míč, po kterém uklouzl a upadl, kdy si přivodil zranění levého lokte, kdy na místo byla přivolána RZS Sokolov, která kapitána převezla do nemocnice Sokolov. Kapitánovi přejeme brzké zotavení.

Závěr k utkání:

Pozitiva:              - zlepšení pohybu a komunikace na hřišti

- brankář měl několik vynikajících zákroků

- nasazení u některých hráčů

- ochota porvat se o výsledek

Negativa:            - útočníci vyhráli minimum hlavičkových soubojů

- zbytečné fauly v okolí šestnáctky

- bránění standartních situací

- brankář  stavění zdi

- v šestnáctce a okolí jsme nedokázali odkopnout míč v nebezpečných situacích

I když jsme ho měli na kopačkách

- zahrávání pokutových kopů

Následující tréninky:

Zaměřit se na bránění standartních situací, vysvětlit taktiku přerušení hry za cenu drobného faulu, brankář stavění zdi, pokutové kopy, zlepšit rozehrání od brány (odkopy trénovat i brankář), hlavičky, útočníci a záložníci přechod 1:1.  Práce s míčem.