Úvod » Hřiště SK Oloví

Prasata na hřišti

publikováno 28.07.2015

Divoká prasata zdemolovala fotbalové hřiště

Divoká prasata zdemolovala fotbalové hřiště

Prasata

Povolení k odstřelu vydal narychlo kraslický městský úřad. Žádného divočáka se však ještě ulovit nepodařilo.

Divoká prasata sužují život obyvatelům Oloví. Přemnožila se. Kvůli hladu ztrácí plachost a blíží se čím dál více k lidským obydlím. Stádo už stačilo zničit fotbalové hřiště jen několik desítek metrů od rodinných domů.

Protože divoká prasata řádí na takzvaném nehonebním prostranství, tudíž se tam nesmí střílet, obrátilo se vedení Oloví na odbor životního prostředí, aby vydal povolení k odstřelu. Město ho získalo během tří dní. "Myslivecké sdružení Háje však nemá povolení k hromadnému odstřelu. Může ale zastřelit takový počet prasat, aby zabránilo tomu, že se tam budou zdržovat," uvedl Karel Bělohlávek z kraslického odboru životního prostředí. "Na fotbalové hřiště divoká prasata zřejmě přilákali červi, kteří jsou v půdě," doplnil.

Prasata

Olovští fotbalisté se nestačili divit, co divoká zvěř napáchala. "Byla to spoušť. Rozhodli jsme se, že hřiště narychlo oplotíme, jinak by ho divočáci úplně zničili," řekl tamní fotbalista Richard Štětina. Starosta Oloví Miroslav Filandr věří, že se myslivcům podaří nájezdům divokých prasat zabránit. "Už zanedlouho bude v Oloví leč, tak snad už bude od prasat pokoj," přeje si.

Doufají v to i lidé. Znepokojují je totiž informace o tom, že přemnožená zvířata ztrácejí plachost. Nechtějí, aby se opakovala situace, k níž došlo před dvěma lety, kdy se prasata běžně vydávala krmit na sídliště, kde lidé věší prádlo a na hřišti si hrají děti. "Tehdy se však nepodařilo ulovit ani jednoho divočáka," poznamenal Bělohlávek. Na Kraslicku jinak odborníci neregistrují žádný další případ, kdy by divočáci mířili blízko k lidským obydlím. Přiznávají však, že této zvěře je v lesích nadbytek. Na vlastní kůži to občas poznají i samotní řidiči. "Střetů s divokými prasaty jsme už několik zaznamenali," informovala tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Napsáno dne 11.11.2008 16:15

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Oloví - Rychnov 2. 9. 2017 11:00 hodin
Utkání : Oloví – Dolní Rychnov Dne: 2. 9. 2017 11:00 hodin, hřiště Oloví Počasí: zataženo, mokro Prezentace:  Hofman Jakub (SZ) ,  ...

Kalendář akcí

« 12 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery